CZ London, 2007 yılında kurulmuş olan uluslararası dış ticaret alanında faaliyet gösteren ARASTA ITC. şirketinin bünyesinde bulundurduğu uluslararası markalardan birisi olmaktadır. Yurt dışına ayakkabı ihracatı, uluslararası fuar katılımları (Pure London, MODA UK,…), moda tasarım, trend-setting vb. alanlarının haricinde CZ London ile hem perakende hem toptan ayakkabı satışı içerisinde yer almaktadır. Her sezon yenilenen koleksiyonları ile müşterilerine trend ürünleri sunma amacı içerisinde hizmet vermektedir. CZ London, konsept olarak “Minimalistic Design” çizgisinde özel tasarım ve trend ayakkabı modelleri geliştirmeleri yaparak hem ulusal hem de uluslararası pazarda yan markaları ile birlikte ayakkabı konusunda faaliyet gösteren bir markadır.

          Ayakkabı üretim ve model geliştirme konusunda %100 müşteri memnuniyeti hedefi ile ilerlediği bu yolda en ince detaylara detaycılık ilkesi çerçevesinde, 1. Sınıf kalitede ürün üretimi prensipleri doğrultusunda ilerlemektedir. Bu sebeple, CZ London Damgalı Ürünler Sadece %100 Hakiki Deriden Üretilmektedir.” Ayakkabıların tabanından modellerine kadar olan bütün süreçlerin içerisinde bizzat yer alan CZ London, her detayına hâkim olduğu bir üretim sürecini şeffaf ve üst düzey hizmeti müşterilerine yansıtmaktadır. Her sezon öncekinin üzerinde kaliteyi ve model çeşitliliğini yakalarken müşterilerine sunduğu ürünlerde yüksek kaliteyi, en ekonomik fiyat bandında tutarak memnuniyet seviyesini en üst seviyede tutmayı amaçlamaktadır.

          CZ London, perakende satışlarını mağazalar ve online platform üzerinden e-ticaret ve e-ihracat prosedürlerini kullanarak “Just In Time” süreci ile gerçekleştirmektedir. Bu hedefler doğrultusunda müşterilerine sunmuş olduğu güvenli alışverişi kesintisiz, şartsız, koşulsuz iade ve değişim anlayışı ile sağlamaktadır.

          Ayrıca, kapsayıcılık ilkesi çerçevesinde erkek ayakkabılarında; küçük numara olan 37-39 arası numaraların, büyük numara olan 45-53 arası numaraların üretiminde yer almaktadır. Aynı şekilde, numarasını bulmakta zorluk çeken kadınlar için de küçük numara olarak 33-35 numaralar, büyük numara olarak ise 41-43 numaraların üretiminde yer almaktadır. Ayrıca, özel üretim alanında da faaliyet gösteren CZ London müşterilerinin tüm talepleri üzerine üst düzey gayret göstererek hizmet seviyesini arttırmayı amaç edinmiştir.